Czemu pożyczki online cieszą się tak dużą popularnością?

Szacuje się, że każdego roku w Polsce z pozabankowych pożyczek online korzysta około 1,5 miliona osób. W ciągu kilku lat liczba osób zaciągających taki kredyt wzrosła przeszło dwukrotnie! Po pożyczki w internecie sięgają osoby w każdym wieku, osoby pracujące, studenci, a także emeryci. Są one uznawane za najszybszy i najłatwiejszy sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki, najczęściej na pilny lub niespodziewany wydatek. Jednak ich popularność wynika również z szeregu innych zalet.

Najszybsza droga do gotówki

Chwilówki online oferowane są całkowicie przez Internet, co oznacza, że potrzebną gotówkę można otrzymać będąc w każdym miejscu i mając dostęp do Internetu. Sama procedura udzielania takich pożyczek jest uproszczona do minimum i polega jedynie na uzupełnieniu formularza online i wykonaniu tzw. przelewu weryfikacyjnego. Na decyzję o udzieleniu pożyczki czeka się maksymalnie kilka minut i jeśli jest ona pozytywna, na przelew środków można liczyć jeszcze tego samego dnia, a coraz częściej w ciągu zaledwie kilku minut. Tak błyskawiczna procedura okazuje się pomocna, gdy gotówka potrzebna jest na już np. na pokrycie pilnego i niespodziewanego wydatku, takiego jak naprawa pralki, zapłata rachunku, zakup leków, skorzystanie z promocji w sklepie itp.

Niewielkie wymagania – każdy ma szansę na pożyczkę!

Z pożyczek online skorzystać może praktycznie każdy, kto posiada dowód tożsamości, telefon komórkowy i oczywiście dostęp do Internetu. Poza tym wymagania stawiane przez firmy pożyczkowe są niewielkie. Owszem, trzeba mieć zdolność kredytową, czyli mieć sytuację finansową pozwalającą na spłatę pożyczki, ale jest ona oceniana dużo łagodniej niż w bankach. Dzięki temu na pożyczkę często mają szansę osoby o niskich dochodach lub nawet ze złą historią kredytową (tzw. pożyczki bez BIK, czy pożyczki dla zadłużonych). W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe nie wymagają również od klientów przedstawiania zaświadczenia o zarobkach, ani wyciągów z rachunku bankowego.

Można pożyczyć dowolną kwotę

Jest to jedna z ważniejszych zalet krótkoterminowych pożyczek online. W zależności od potrzeb można zaciągnąć zarówno bardzo niską kwotę na drobny wydatek, jak i większą sumę. Co więcej, równie elastycznie można dostosować termin spłaty do swoich możliwości (najczęściej termin dostosowuje się do daty wpływu środków z tytułu wynagrodzenia lub emerytury). Bez problemu można pożyczyć np. 100 zł na 3 dni, jak również 5000 zł na 60 dni. Warto jednak pamiętać, że maksymalne terminy spłaty oraz kwoty różnią się w poszczególnych firmach pożyczkowych.

Atrakcyjne promocje i pożyczki za darmo

Większość firm pożyczkowych oferuje dzisiaj pożyczki za darmo dla nowych klientów, które są prawdziwą gratką dla pożyczkobiorców i w istotny sposób wpływają na rosnącą popularność chwilówek. Któż bowiem nie chciałby skorzystać z pożyczki bez odsetek i prowizji? W niektórych przypadkach można w ten sposób pożyczyć nawet 2000 zł i być zobowiązanym do zwrotu dokładnie tej samej sumy. Oprócz tego wiele firm proponuje swoim nowym i stałym klientom inne formy promocji – nagrody za lojalność (np. co 5 pożyczka gratis), czy atrakcyjne konkursy z nagrodami (np. możliwość wygrania wycieczki zagranicznej lub nowoczesnego smartfona).

Na popularność chwilówek online wpływa także wzrost zaufania do firm pożyczkowych. Dzisiaj na rynku funkcjonuje już kilkanaście podmiotów, które dały się poznać jako rzetelne instytucje finansowe, świadczące usługi na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *