Finansowe narzędzia online

Mimo że nie wszyscy posiadamy wykształcenie ekonomiczne, na co dzień stykamy się z różnymi zagadnieniami finansowymi. Dla wielu osób są one niezrozumiałe i utrudniają podjęcie decyzji np. przy wyborze kredytu lub lokaty. Na szczęście z pomocą przychodzą przeróżne narzędzia internetowe, ułatwiające odnalezienie się w gąszczu trudnych pojęć i produktów finansowych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Kalkulator kredytowy

To bezpłatne narzędzie dostępne jest na wielu stronach internetowych i pozwala obliczyć swoją ratę kredytu przy konkretnych warunkach oferty. Wystarczy wpisać kwotę zaciągniętego kredytu, okres kredytowania, oprocentowanie oraz rodzaj rat, by w kilka sekund dowiedzieć się ile wyniesie miesięczna rata do spłaty.

Kalkulator zysku z lokaty

Podobnie jak kalkulator kredytowy narzędzie to służy przede wszystkim do sprawdzania atrakcyjności ofert w różnych bankach. W tym przypadku po wpisaniu kwoty ulokowanych pieniędzy, okresu oszczędzania oraz wysokości oprocentowania można dowiedzieć się ile wyniesie zysk z danej lokaty.

Kalkulator płacowy

Korzystają z niego głównie pracodawcy, którzy chcą na podstawie wynagrodzenia brutto oszacować koszty pracy związane z wypłatą wynagrodzenia dla pracownika. Kalkulator podaje zwykle wartości zaliczki na podatek dochodowy, poszczególne składki ZUS, a także wartość wynagrodzenia netto, czyli kwotę, jaką pracownik dostanie „na rękę”.

Porównywarka pożyczek gotówkowych

Porównywarki takie dotyczą albo pożyczek bankowych albo pożyczek pozabankowych. Zazwyczaj informacje w nich zawarte są aktualizowane raz w miesiącu i pozwalają się zorientować w najnowszych ofertach i promocjach instytucji finansowych. Porównywarka pozwala porównać oprocentowanie poszczególnych pożyczek, RRSO, a także wiele innych aspektów ofert.

Ranking rachunków osobistych

Ranking działa analogicznie jak porównywarka, czyli w tym przypadku pokazuje aktualne oferty banków dotyczące kont osobistych. Najczęściej w rankingu pokazywane są najlepsze oferty, czyli np. konta bez opłat lub konta oferujące bonusy za otwarcie.

Porównywarka kantorów online

Z tego narzędzia korzystają głównie osoby spłacające kredyty w obcych walutach, a także inne podmioty chcące tanio wymienić walutę przez internet. Ze względu na specyfikę działania takich kantorów, dobre porównywarki pokazują kursy w czasie rzeczywistym i uwzględniają wszystkie koszty transakcji wymiany waluty.

One Response to Finansowe narzędzia online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *