Jak oszczędzić na wakacje?

Po całym roku ciężkiej pracy każdemu przydadzą się upragnione wakacje. Jednak co zrobić, kiedy nie mamy pieniędzy na wyjazd? Póki jeszcze masz czas sprawdź, jak oszczędzić pieniądze na wakacje.

Z roku na rok koszty codziennego życia idą w górę, a pensje stoją w miejscu i zdaje się, że wcale nie mają zamiaru rosnąć. Niestety taka jest rzeczywistość znacznej części społeczeństwa Nic dziwnego, że coraz więcej osób nie może pozwolić sobie na spokojne i bezstresowe wakacje nad morzem, w górach czy nawet innej, bardziej lub mniej atrakcyjnej lokalizacji. Jednak tam, gdzie jedni się poddają, inni znajdują skuteczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy na wakacje. Nie zwlekaj i poznaj je i Ty.

 

Pieniądze na wakacje – jak odłożyć?

Załóż osobne konto w banku

Podstawą mądrego i przede wszystkim skutecznego oszczędzania jest wyraźne oddzielenie oszczędności, od pieniędzy na życie. Wiele osób tego nie robi i w pewnym momencie niepostrzeżenie osoby te orientują się, że odłożone pieniądze niepostrzeżenie zostały wydane. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, które przez chwilę nieuwagi sami sobie możemy zgotować, warto założyć osobne konto bankowe, które będzie przeznaczone na oszczędności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne i zrozumiemy, że odłożona suma jest nie do ruszenia aż do wakacyjnego wyjazdu.

Odkładaj 10% każdej pensji

Dla wielu może wydawać się to niewiarygodne, jednak Ci, którzy tuż po wypłacie odkładali część swoich zarobków, w ciągu roku uzbierali niemałą sumę pieniędzy. Jednak warto podkreślić, że 10% należy odłożyć tuż po otrzymaniu wynagrodzenia na konto, nie później. Bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod koniec miesiąca nie będzie już z czego odkładać. Tak więc, zapłać najpierw sobie, a dopiero później dysponuj resztą pieniędzy.

Nie wydawaj nadwyżek finansowych

Dla niektórych 10% z każdej pensji to za mało, dlatego poza tym sposobem warto zdecydować się na dodatkowy krok, jakim jest odkładanie całości lub części wszystkich uzyskanych w ciągu roku nadwyżek finansowych. Mowa tutaj o kwestiach takich jak premie, bonusy, zwrot podatku i wszystkie inne zarobione lub otrzymane przez nas pieniądze, których nie można określić jako comiesięczna pensja za wykonaną pracę.

Sprzedaj niepotrzebne rzeczy

Ci, którzy już raz zdecydowali się na gruntowne porządki w domu i wyprzedaż niepotrzebnych rzeczy wiedzą, że można na tym nieźle zarobić. W garażach, piwnicach, szafkach i szufladach niemal każdego z nas znajduje się mnóstwo rzeczy w dobrym stanie, których nie używamy, a które z pewnością da się sprzedać. Wystawiając niepotrzebne przedmioty w serwisach ogłoszeniowych i grupach na portalach społecznościowych zyskamy pokaźny zasięg, dzięki temu ilość potencjalnych kupujących wzrośnie. Czy gra jest warta świeczki? Oczywiście! Zyski ze sprzedaży mogą wynieść od kilkudziesięciu, aż do kilkuset złotych, których byśmy nie zarobili, gdybyśmy nie zdecydowali się na ten krok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *