Masz kredyt w banku i chcesz zaciągnąć pożyczkę online? Sprawdź, czy możesz?

Najlepiej byłoby, gdyby każdy miał ilość pieniędzy wystarczającą na zaspokojenie bieżących potrzeb, realizację pasji i marzeń, rozrywkę i wakacje, a w razie czego mógł zaradzić chwilowym kłopotom jak awaria czy choroba. Tak niestety nie jest i dlatego od stuleci istnieją banki oraz inne firmy udzielające pożyczek.

Zwykły scenariusz – kredyt w banku

Mają go tysiące naszych rodaków. A to na mieszkanie, a to na samochód, a to na studia syna albo wesele córki itd. Wiele jest sytuacji, kiedy pożyczamy pieniądze. Często są to długoletnie zobowiązania, jak na przykład coraz bardziej popularne kredyty hipoteczne.

Co ciekawe, europejskie statystyki wykazują, że Polacy mają wyjątkowe upodobanie do posiadania mieszkania lub domu na własność. Być może powodem są lata spędzone pod rządami komunistów, być może przyczyna jest inna. Tak czy siak, często bierzemy kredyt na zakup mieszkania, podczas kiedy nasi zachodni sąsiedzi są nastawieni na wynajem.

Drugie poważne zobowiązanie na lata to kredyt na nowy samochód. To także nasz rodzimy sport. Wielu z nas kupuje auta trochę na wyrost, zbyt drogie i zbyt wystawne. Lubimy tak właśnie pokazywać status finansowy, choć często są to tylko pozory.

Mija jakiś czas, płacimy kolejną ratę i teoretycznie wszystko jest w porządku. Tyle, że przez to mamy finanse „na styk”, nie ma tu żadnego marginesu błędu, pieniędzy na szaleństwa czy na tworzenie oszczędności.

Nieprzewidziane okoliczności – pożyczka online

Aż tu nagle przytrafia się jakaś mała awaria, konieczność zakupu nowej pralki czy lodówki, choroba, wysoki mandat itp. Zresztą nie musi to być takie nagłe zdarzenie. Co parę lat owo mieszkanie z obciążoną hipoteką wymaga remontu, a samochód w kredycie np. wymiany rozrządu lub naprawy mechanicznej. Jak sfinansować takie palące problemy? W banku już nie dostaniemy kolejnego kredytu, bo nie mamy zdolności kredytowej. Zmiana banku nie ma sensu, ponieważ pracownik to szybko zweryfikuje w dostępnych rejestrach. Zresztą zostaniemy o to zapytani, a zatajanie takich informacji to chęć wyłudzenia kredytu karana przepisami prawa.

Na szczęście jest też inne wyjście. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą firmy finansowe udzielające szybkich pożyczek, np. pożyczek online. Ratują z opresji klientów, którzy potrzebują szybkiej gotówki na konkretny cel. Tradycyjna nazwa tych pożyczek to chwilówki, bo przeważnie pożyczamy te pieniądze faktycznie na chwilę, czyli do kolejnej wypłaty wynagrodzenia, świadczenia czy też innego wpływu na konto.

Nikt tu nie sprawdza naszej zdolności kredytowej i fakt, że mamy wieloletni kredyt mieszkaniowy bądź inne zobowiązania nie ma tu znaczenia. Firmy pożyczkowe nie pytają o takie rzeczy, zakładając, że osoba zdolna do czynności prawnych korzysta z ich usług świadomie i zna swoją sytuację. Słowem, pożyczkobiorca wie co robi i wie kiedy ma oddać dług. Dlaczego więc odmawiać mu tej możliwości?

Obowiązuje prosta zasada, pożyczamy na określonych zasadach i oddajemy w terminie. Minimum formalności i szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy. A już całkowitą wygodę zapewniają pożyczki online, które można wziąć w każdej chwili nie wychodząc z domu czy z pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *