Pożyczki Online – dlaczego warto pożyczać przez internet

Bankowość internetowa operuje na rynku od wielu lat, jednak funkcjonowanie pozabankowych pożyczkek online rozwijało się nieco wolniej. Na szczęście obecnie wybór sprawdzonych pożyczkodawców jest dużo większy. Nie ma potrzeby wypełniania pliku formularzy – firmy pożyczkowe uprościły do maksimum cały ten proces.

Korzyści pożyczania online

Szybka decyzja – w większości przypadków wystarczy wypełnić jeden formularz z podstawowymi danymi, aby pożyczkodawca mógł automatycznie określić naszą zdolność do wzięcia pożyczki, jej wysokość oraz harmonogram spłat.

W przypadku banku, nawet jeśli możemy złożyć wniosek przez internet, jego weryfikacja potrwa znacznie dłużej. Dodatkowo, będzie wymagana wizyta w oddziale banku celem podpisania umowy kredytowej (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. 2002 r., Nr 72 poz. 665 ze zmianami).

 

Lepsze stawki – warto porównać oferty różnych pożyczkodawców. Wraz ze wzrostem liczby firm pożyczkowych rośnie ich konkurencyjność względem siebie. To z kolei wiąże się z coraz niższymi kosztami dla pożyczkobiorcy.  Firmy te ponoszą dużo mniejsze koszty utrzymania niż banki, które muszą utrzymać swoje oddziały i rzesze pracowników. To automatycznie wpływa na niższe opłaty dla klientów.

 

Lepsza przyznawalność – łatwo uzyskać wsparcie bankowe przy dobrej zdolności kredytowej. Jeśli jednak osoba ubiegająca się o pożyczkę nie posiada historii kredytowej lub zdarzały się jej jakiekolwiek opóźnienia, może okazać się dla niej niemożliwe uzyskanie kredytu w banku. Kredytodawcy online są bardziej skłonni zatwierdzać niższe oceny kredytowe i używać „alternatywnych” informacji w celu oceny wiarygodności kredytowej (takich jak płatności za rachunki, a nawet dane z sieci społecznościowych).

 

Pożyczki bez zabezpieczenia – większość pożyczkodawców online nie wymaga zabezpieczenia pożyczki. W wielu przypadkach jest to dużo bezpieczniejsza forma pożyczania. Jeśli nie uda się spłacić takiej pożyczki w części lub całości, spadnie  m.in. ocena wiarygodności kredytowej, ale nie ma ryzyka utraty np. samochodu lub nieruchomości.

 

Jak pożyczać – uzyskiwanie pożyczek online wygląda podobnie jak pożyczanie gdziekolwiek indziej. Jednak potrwa zdecydowanie krócej. Aby uzyskać informacje na temat możliwej pożyczki należy wybrać odpowiednią firmę, następnie korzystając z formularza na stronie internetowej  podać swoje dane osobowe. W zależności od pożyczkodawcy mogą być wymagane również dodatkowe informacje takie jak miejsce zatrudnienia, dochody i wydatki. Cały proces trwa zazwyczaj około 15 min.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *